JAK ZACZĄĆ?

Aby nauczyć się TRE® można skorzystać z sesji indywidualnych lub zajęć grupowych. Jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza droga. Można również zakupić jedną z książek Davida Berceli i samodzielnie nauczyć się ćwiczeń i stosować wibracje we własnym zakresie.

trauma jumpDlaczego lepiej zacząć TRE® pod opieką przeszkolonej osoby?

Metoda ta, z jednej strony bardzo prosta i łatwa do nauczenia, dotyka czasem bardzo trudnych ludzkich doświadczeń, których umysł  w swojej mądrości pozbył się ze świadomości, abyśmy mogli na co dzień lepiej funkcjonować. Jednakże bardzo często pozostały one w ciele w postaci napięć tkankowych. Z upływem czasu mogą zamienić się w choroby i różne objawy, których przyczyn nie potrafimy odnaleźć.

Podczas sesji TRE® w wyniku rozluźniania tkanek przez wibracje , uwalniane są nagromadzone emocje, które trzeba nauczyć się przyjmować, akceptować i przetwarzać w świadomy sposób. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie odpowiednio przeszkolonego przewodnika, który w bezpieczny sposób przeprowadzi nas przez ścieżki dawno już zapomniane, czy wręcz zatarte w pamięci.

Wrażenia i wibracje, które pojawiają się podczas TRE® bywają różne, a sesja do sesji jest niepodobna. Nie jest to ciąg wydarzeń, nie jest to serial złożony z obrazów z naszego życia. Ciało „wybiera” sobie to, czego się chce w danej chwili pozbyć. Co więcej, nie należy się spodziewać, że skoro na jednej sesji było tak, to na drugiej będzie lepiej… Lepiej? To znaczy jak? Odpowiedź brzmi: nasze ciało WIE co to znaczy lepiej! Trzeba mu zaufać! Być cierpliwym i akceptującym obserwatorem tego, co się z nami dzieje.